O PALLOTTIM KRÓTKO

Św. Wincenty Pallotii, to był taki człowiek, który miał wielkie pragnienia. Wiedział, że księża nie dadzą rady, by dotrzeć z miłością Boga do każdego człowieka, szczególnie do takiego, który nie bardzo już pamięta drogę i nie zna czasu Spotkania w świątyni.

Największym dziełem św. Wincentego Pallottiego nie są księża i bracia pallotyni (czyli Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego) ani siostry pallotynki. Można powiedzieć, że pallotyni narodzili się do życia „niechcący” – tylko po to, by czuwać nad największym dziełem św. Wincentego.

A tym dziełem jest Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego. Czyli wielkie międzynarodowe publiczne stowarzyszenie wiernych, które ma osobowość prawną i jest zatwierdzone przez papieża.

Członkiem Zjednoczenia może być każdy człowiek ochrzczony. Każdy, który pragnie żyć duchem św. Wincentego Pallottiego; każdy który pragnie ożywiać wiarę, rozpalać miłość, jednoczyć innych w czynieniu dobra.

Twój czas i Twoje talenty, to jest to, co możesz ofiarować Kościołowi świętemu. Tak wiele Wspólnot w naszej parafii oczekuje, byś się w nie włączył i pomnażał dobro. A może dzięki głębokiej modlitwie i natchnieniom Ducha Świętego, w naszej parafii – dzięki Tobie, drogi Czytelniku – powstanie nowa Wspólnota, która da szczęście Tobie i innym?

Św. Wincenty Pallotti, zakładając swoje Dzieło, spotkał się z wieloma problemami. Tak to już jest, że dobro, ale takie prawdziwe, a nie pozorne, rodzi się w bólu. Pallotti bólem i przeciwnościami się nie przejmował, ale doskonalił się w pokorze i nigdy nie narzekał, że jest mu źle.

W dniu Uroczystości św. Wincentego Pallottiego pomyślmy, co możemy uczynić, aby na Ustroniu i Młodzianowie łatwiej było poznać i ukochać Boga.

xp